Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych


Opolskie aktywistki

Obecnie Stowarzyszenie Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych (MIR) tworzy osiem aktywistek. To zaprzyjaźnione ze sobą kobiety, które wspierają siebie nawzajem i zmieniają swoją lokalną rzeczywistość, wierzą w siostrzeństwo, łączą postulaty feminizmu z działaniami artystycznymi. Zajmują się przeciwdziałaniem przemocy ze względu na płeć, edukacją antydyskryminacyjną, działaniami herstorycznymi. Promują WenDo – warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet, tworzą równościowe murale poświęcone kobietom, organizują festiwal Kręgi Kobiet.

Dwukrotnie otrzymały minigrant z FemFundu, a pieniądze z obu minigrantów przeznaczyły na działania wzmacniające kobiety osadzone w areszcie śledczym w Opolu. Zorganizowały dwie edycje warsztatów samoobrony i asertywności WenDo dla kobiet z aresztu, przygotowały z imi autorski spektakl oraz wspólnie stworzyły mural na spacerniaku aresztu – coś, co dało osadzonym kobietom poczucie sprawczości.

Jeszcze więcej feminizmu w Opolu

Grant z FemFundu służy finansowaniu różnych inicjatyw, na które dotychczas trudno było zdobyć MIR-owi pieniądze. Po pierwsze, członkinie stowarzyszenia chcą przeprowadzić pierwsze w Opolu warsztaty WenDo dla dziewczynek. “Chcemy też rozwinąć naszą aktywność międzypokoleniową i tworzyć środowisko młodych, świadomych swojej mocy dziewczyn i kobiet” – deklarują. Po drugie, chcą opracować i wydać kalendarz Kręgi Kobiet oraz kupić to, czego brakuje w codziennym funkcjonowaniu stowarzyszenia. Po trzecie nadal chcą współpracować z aresztem śledczym i wspierać osadzone tam kobiety, dlatego planują zorganizować dla nich cykl spotkań na temat przeciwdziałania przemocy, consentu, porad prawnych.

Kwota dotacji: 8 800 zł