Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Łódzkie Stowarzyszenie Lokatorów


Łódź

MiniGrant: Grupa sfinansuje z grantu stałe działania organizacji np. telefon interwencyjny, dyżury lokatorskie, demonstracje w obronie praw lokatorek i lokatorów.

 

O grupie

Jesteśmy lokatorkami i lokatorami, którzy sami nie mają wiele, ale mamy do zaoferowania ogrom doświadczenia i wiedzy. Chcemy rozwijać ideę naszego stowarzyszenia – o samopomocy, solidarności i wzajemnym szacunku.

Grupę tworzy około 20 osób w różnym wieku – młode kobiety, osoby studiujące, pracujące, emerytki, które doświadczają wykluczenia ekonomicznego. Stowarzyszenie oferuje wsparcie osobom, które zmagają się z problemami mieszkaniowymi w Łodzi – pomagają w pisaniu pism, fotografują szkody wykonując interwencje w kwestiach sanepidowskich czy stanu technicznego budynków oraz blokują nielegalne eksmisje. Dla grupy ważny jest feminizm socjalny – walczą z czyścicielami kamienic i sprzeciwiają się polityce mieszkaniowej łódzkich władz. Z pomocy Stowarzyszenia najczęściej korzystają emerytki, samotne matki, jak i rodziny wielodzietne oraz kobiety z niepełnosprawnościami.

Wychodzimy z założenia, że będąc grupą wykluczoną ekonomicznie czy zdrowotnie, jedynie wspólnymi siłami możemy przebić́ się z naszymi postulatami i walkami lokatorskimi. Jesteśmy otwarte na każdą osobę w potrzebie, a nasz feminizm postrzegamy jako niezbędny w drodze do emancypacji kobiet pracujących najemnie, emerytek i dzieci z ubogich rodzin.

 

zdjęcie tłumu ludzi z protesty

 

O działaniu

W ramach MiniGrantu lokatorki i lokatorzy stowarzyszeni w ŁSL chcą zapewnić swojej grupie niezbędne zaplecze rzeczowe. Będą kontynuować prowadzenie telefonu interwencyjnego, dyżurów lokatorskich i akcji interwencyjnych.

 

Kwota grantu: 5300 zł

fot. z materiałów własnych grupy