Koło Gospodyń Wiejskich „Dobrzyczanki – Cuda Wianki”
Dobrzyca
MiniGrant: Koło zorganizuje wyjazd na spotkanie sieciująco-rozwojowe z grupą Wiedźmy z Kolska, a także taneczno-muzyczne spotkania dla członkiń Koła i mieszkanek wsi Dobrzyca oraz kupi książki do „motywacyjnej biblioteki”.
O grupie
Nasze inicjatywy spowodowały zmianę w myśleniu wielu z nas. Znamienne może być to, co powiedziała jedna z nas podczas wywiadu: „Kiedyś pytałam męża czy mogę wyjść z domu, teraz po prostu mówię, że wychodzę i tyle. Uwierzyłam, że ja też jestem ważna”.
„Dobrzyczanki – Cuda Wianki” to organizacja, która dba o kobiety i wierzy, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, ponieważ razem mają ogromy potencjał i energię do działania. Chcą się wzajemnie wspierać i czuć się dobrze w swoim towarzystwie. Wiedzą, że siła i znaczenie kobiet w społeczności wiejskiej jest niezaprzeczalna, ale żeby mogła się w pełni realizować potrzebne jest wspólne działanie. Działają więc, bo chcą żeby kobiety na wsi – w każdym wieku – czuły się częścią wspólnoty, mogły wyrwać się w domu i mieć świadomość, że ich potrzeby są ważne.
Jesteśmy bardzo zbudowane tym, że nasze feministyczne działania dają nam mnóstwo satysfakcji, dobrej energii, wiedzy o sobie i przyczyniają się do ogromnego rozwoju grupy. To nas jeszcze bardziej zbliżyło i nauczyło współpracy. Podejmowane przez nas inicjatywy pokazują, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i razem jesteśmy niczym fala uderzeniowa – nasza energia oddziałuje na całą społeczność.
O działaniu
Działania zaplanowane przez „Dobrzyczanki” mają na celu rozwój i wzmocnienie Koła oraz jego członkiń. Będą to: spotkanie sieciująco-rozwojowe z „Wiedźmami z Kolska” (także Grantobiorczyniami FemFundu), podczas którego kobiety wymienią się doświadczeniami, wezmą udział w warsztatch „wiedźmowych” oraz zintegrują się przy ognisku; „motywacyjna biblioteka”, dzięki której mieszkanki Dobrzycy będą miały dostęp do literatury budującej poczucie własnej wartości oraz „taneczno-muzyczne piątki”. Spotkania otwarte będą także dla mieszkanek wsi nienależących do Koła.
Kwota grantu: 5300 zł
fot. Jarosław Ramucki