Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Kolektyw Dobra Teściowa


Lokalnie na rzecz społeczności LGBT+

Początki kolektywu mają swoje źródła w związku Igi i Kingi/Artura. Teściowa Lidia stała się ich przyjaciółką i sprzymierzeńczynią. Szybko grupa zaczęła wspierać inne osoby niebinarne i niehereronormatywne w relacjach z rodziną: “Aktywizujemy młode osoby ze społeczności LGBT+, pomagając im składać wnioski o zapomogi, starać się o fundusze na działalności gospodarcze, ale przede wszystkim skupiamy się na relacjach rodzic – dziecko, ponieważ był to główny powód zawiązania kolektywu.” Jedna z członkiń kolektywu jest edukatorką seksualną, a w swoim programie dużo miejsca poświęca tematom orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej.

Edukacja seksualna w Internecie

Tylko nieliczne szkoły, klasy, uczennice czy uczniowie mają dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej. Nawet jeśli pojawia się oferta zajęć, to są to działania jednorazowe. Właśnie dlatego kolektyw zdecydował się uruchomić kanał na YouTube z zakresu edukacji seksualnej. Kanał skierowany jest głównie do młodych osób. “Zamierzamy używać języka inkluzywnego i tym samym nie zamknąć edukacji seksualnej na heteronormatywność, cispłciowość, neurotypowość, pełnosprawność fizyczną i inne formy głównego nurtu narracji, które wykluczają ogromne grupy ludzi i powodują luki w edukacji wszystkich” – deklaruje kolektyw.

zrzut ekranu kadru z filmu na platformie youtobe o tytule "sekspolita - lubrykant"

Każdy z filmów będzie dotyczył innej tematyki: “Chcemy zmiany w społeczeństwie – umiejętności korzystania z własnej seksualności w pozytywny sposób, zmniejszonej dyskryminacji, świadomego rodzicielstwa. Dostęp do darmowej edukacji seksualnej jest potrzebny. Młodym ludziom możemy zaproponować rzetelne informacje.” Już teraz można zobaczyć odcinek “Sekspospolitej” poświęcony lubrykantom: https://www.youtube.com/watch?v=X1MwA86P-kA&t=1s

Kwota dotacji: 4 400, 00 zł