Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Integrantki


Hajnówka

MiniGrant: seria tematycznych spotkań edukacyjno-regeneracyjnych dla ukraińskich uchodźczyń.

 

O grupie

Podczas rozmów w kobiecym gronie okazało się, że każda z nich potrzebuje wsparcia psychologicznego i socjalnego, wszystkie mówiły o tym, jak ciężko im zaadaptować się w nowym kraju, jak brakuje im kontaktów społecznych, jak dużym problemem jest bariera językowa.

Kobieca przestrzeń „Integrantki” (ukr. Жіночий простір «Інтегрантки”) to oddolna, wolontariacka inicjatywa z Hajnówki, tworzona przez cztery uchodźczynie – aktywistki i liderki społeczne z Ukrainy. Grupie zależy na wzmocnieniu społeczności ukraińskich kobiet i poprawie ich stanu psychofizycznego, przeciwdziałaniu samotności i budowaniu sieci wsparcia. Bliskie im są feministyczne wartości siostrzeństwa, solidarności, samopomocy i wzajemnego wsparcia.

Prowadzimy warsztaty, arteterapię i wieczorki dyskusyjne. Głównym celem tych spotkań jest obniżenie poziomu stresu, wynikającego z przymusowego pobytu za granicą.

 

Uchodźczynie w Kobiecej przestrzeni na zajęciach plastycznych

 

O działaniu

W ramach MiniGrantu Integrantki zorganizują serię tematycznych spotkań o charakterze edukacyjno-regeneracyjnym dla ukraińskich kobiet. W planach jest m.in.: psychoterapia z udziałem psycholożki, arteterapia, feministyczny klub filmowy i zajęcia z rękodzieła. Grupa chce dotrzeć z informacją o wydarzeniach do jak największej liczby uchodźczyń z Hajnówki i okolic. Mają nadzieję, że spotkania staną się okazją do poznania nowych osób, wymiany doświadczeń i budowania wspierającej, kobiecej społeczności.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. z materiałów własnych grupy