Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

IFMSA-Poland


Warszawa

MiniGrant: Grupa studentek należących do Stowarzyszenia zorganizuje warsztaty oraz panel dyskusyjny dla przyszłych medyczek i medyków, z zakresu dostępu do antykoncepcji i aborcji w Polsce.

 

O grupie

Dla nas feminizm to dążenie do równości, akceptacji, wyrównywanie szans i szerzenie idei bezwzględnego szacunku do drugiego człowieka, niezależnie od tożsamości płciowej, orientacji seksualnej, wyglądu i sprawności fizycznej.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to organizacja zrzeszająca studentki i studentów kierunków medycznych, którzy poprzez akcje edukacyjne i warsztaty, chcą uczynić ochronę zdrowia bardziej równościową, inkluzywną i dostępną. Szczególną uwagę w swoich działaniach i edukacji równościowej zwracają na nierówny dostęp do opieki medycznej, brak specyficznych badań dotyczących osób nie cis-męskich, brak dostępu do antykoncepcji (w tym antykoncepcji awaryjnej) oraz do aborcji.

Na co dzień podczas naszych zajęć na studiach uczymy się o niezliczonych procedurach, lekach, czy problemach zdrowotnych, jednak temat aborcji, który potencjalnie może dotyczyć połowy społeczeństwa, jest systematycznie pomijany. Każda i każdy z nas w swojej przyszłej karierze medycznej spotka się z osobą przed i po tym zabiegu.

 

Grupa studentek medycyny w białych koszulkach z napisem IFMSA pozuje do zdjęcia

 

O działaniu

IFMSA-Poland wierzy, że zwiększając świadomość medyczek i medyków w zakresie aborcji, zwiększa się bezpieczeństwo osób pacjenckich, które mogą potrzebować terminacji ciąży lub pomocy medycznej po przeprowadzonej procedurze. Niestety, potrzeba rozmowy o terminacji ciąży w polskim środowisku medycznym, nadal nie spotkała się z poprawą poziomu kształcenia przyszłych lekarek i lekarzy. By zmienić tę sytuację oddolnie, grupa zorganizuje warsztaty z zakresu dostępu do antykoncepcji i aborcji w Polsce. W planach sesje warsztatowe oraz panel dyskusyjny z osobami specjalizującymi się w tej tematyce… a to wszystko w domkach letniskowych na łonie natury, by stworzyć bezpieczniejszą i otwartą atmosferę.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. z materiałów własnych grupy