Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Hellcats Roller Girls


Warszawa

MiniGrant: cykl otwartych treningów zachęcających nowe osoby do trenowania roller derby oraz mini turniej w Warszawie.

 

O grupie

Roller derby często postrzegane jest jako sport feministyczny, wspierający idee równościowe, przełamujący różne stereotypy kobiecości. Kobiety, które jeździły na wrotkach w pierwszej połowie XX wieku, były krytykowane za zmianę i ignorowanie tradycyjnych kobiecych ról, takich jak gospodyni domowa, matka i żona, a uczestnictwo w sporcie agresywnym było często postrzegane jako niemoralne.

Warsaw Hellcats Roller Girls to oddolna inicjatywa tworzona przez kilkanaście osób, które postanowiły zrzeszyć się i wspólnie trenować niszowy, dziewczyński sport wrotkarski. Ale roller derby to więcej niż sport! To współtworzenie feministycznej i inkluzywnej przestrzeni, w której spotykają się osoby w każdym wieku, o różnych tożsamościach płciowych i seksualnych, doświadczające życia w różnorodnych ciałach i środowiskach. Dzięki roller derby zawodniczki uczą się pokonywać ograniczenia, jakie społeczeństwo nakłada na kobiety i osoby socjalizowane do roli kobiety.

Roller derby stało się środkiem wyrazu dla wielu kobiet na całym świecie. Pokazuje niewiarygodną moc siostrzeństwa, bycia częścią wspierającej się społeczności. Pozwala na kształtowanie wewnętrznej siły, charakteru i budowanie poczucia sprawczości.

 

Osoby w specjalnych strojach podczas gry na rolkach, zdjęcie czarno-białe

 

O działaniu

Warsaw Hellcats Roller Girls chce docierać do jak największej liczby osób szukających bezpiecznej i przyjaznej sportowej przestrzeni. Dlatego w ramach MiniGrantu zorganizuje promocyjną akcję ulotkowo-plakatową zachęcającą do trenowania roller derby i przeprowadzi cykl bezpłatnych, otwartych treningów dla osób zainteresowanych dołączeniem do społeczności.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. Benedetta Bassi