Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

HealthFound


Człuchów

MiniGrant: warsztaty dla kobiet nt. autoterapii blizn po nacięciu krocza oraz po cesarskim cięciu, z elementami relaksacji oraz konsultacjami: fizjoterapeutyczną i psychologiczną.

 

O grupie

Chcemy edukować kobiety w zakresie dbania o powstałe blizny, ponieważ wiele z nich pozostaje bez tej wiedzy. Chciałybyśmy, aby kobiety, które przeżyły traumę w trakcie porodu, odbudowały poczucie własnej wartości i wiarę we własne możliwości.

HealthFound to inicjatywa z Człuchowa, którą tworzą trzy specjalistki: Dagmara – położna i fizjoterapeutka uroginekologiczna, Dominika – psychoterapeutka i seksuolożka oraz Joanna – fizjoterapeutka i inicjatorka projektu. W swojej pracy poznały wiele kobiet, dla których poród, negatywne skutki nacięcia krocza lub dolegliwości wynikające z cesarskiego cięcia były traumatycznymi doświadczeniami. Zauważyły również, że po porodzie mamy nie otrzymują należytego wsparcia, przez co w samotności zmagają się z trudnościami. Ze względu na brak oferty wsparcia dla mam i ograniczony dostępy do wielu usług z zakresu opieki okołoporodowej w Człuchowie, działaczki postanowiły wziąć sprawy swoje ręce i same to wsparcie zapewnić.

Kobiety po porodach żyją w przekonaniu, że wszystkie dolegliwości których doświadczają są normą i muszą się z nimi pogodzić. W związku z tym przyjęłyśmy sobie za misję stworzenie warsztatów edukacyjnych dla kobiet.

 

Trzy członkinie grupy pozują do zdjęcia, robią zabawne miny

 

O działaniu

W ramach MiniGrantu działaczki HealthFound planują przeprowadzić warsztaty w zakresie autoterapii blizn po nacięciu krocza oraz po cesarskim cięciu. Uważają, że to temat niezaopiekowany i dość skutecznie pomijanym w świecie położnictwa i ginekologii, choć z perspektywy zdrowienia i rekonwalescencji mam – niesamowicie ważny. W trakcie warsztatów, uczestniczki będą miały dostęp do rzetelnej wiedzy i możliwość skorzystania z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych oraz psychologicznych.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. z materiałów własnych grupy