Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Grupa Migawki


Kraków

MiniGrant: warsztaty emancypacyjno-rozwojowe dla kobiet Głuchych, słabosłyszących i słyszących, które łączy znajomość PJM.

 

O grupie

Nasze działania wspierają emancypację kobiet z dysfunkcją słuchu. Nagłaśniamy problemy, z jakimi się mierzą, zwracamy uwagę opinii publicznej, mediów i polityczek na bariery, które muszą pokonywać, zwiększamy świadomość społeczną. Jesteśmy małą fundacją z wielkimi ideami.

Grupa Migawki zajmuje się popularyzowaniem polskiego języka migowego, propagowaniem idei dostępności i działalnością na rzecz marginalizowanej społeczności Głuchych, w tym promowaniem jej kultury oraz wspieraniem oddolnej działalności aktywistycznej. Zespół fundacji tworzony jest wyłącznie przez dziewczyny (w tym słabosłyszące i Głuche) – tłumaczki, lektorki i pasjonatki języka migowego. Członkinie grupy starają się tworzyć przestrzeń dostępną i bezpieczną dla osób z grup marginalizowanych nie tylko ze względu na dysfunkcję słuchu – wokół fundacji tworzy się społeczność zdominowana przez kobiety o różnym stopniu sprawności, w której jest miejsce dla osób queerowych, niebinarnych i transpłciowych.

Migawkowa działalność jest odpowiedzią na realny problem marginalizacji osób ze wciąż zbyt mało zauważanej społeczności i ma na celu zwiększyć świadomość i uwrażliwić społeczeństwo na problemy tej grupy, a jej samej dać poczucie sprawczości.

 

Kolaż z osób, które migają, jedna trzyma baner z napisem: #Marzę o Polsce bez barier, w rogu grafiki jest logo fundacji - pomarańczowe koło i czarny okrąg zakończony migającą dłonią, w środku napis: MIG.AWKI

 

O działaniu

Migawki chcą umożliwić odkrywanie feminizmu kobietom, w tym kulturowo Głuchym, dla których pierwszym językiem jest PJM. Planują zorganizować warsztaty emancypacyjno-rozwojowe umożliwiające budowanie poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz świadomości, że grupa kobiet może być dla siebie wsparciem. Mają nadzieję, że warsztaty staną się początkiem budowania sieci wsparcia, pozwalającej
uczestniczkom poznać osoby doświadczające podobnych trudności oraz wzmacniającej poczucie sprawczości grupy.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. materiały własne grupy