Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Fundacja Widzialne


Gdańsk

Pogotowie Feministyczne: pilny grant na organizację edukacji dotyczącej konferencji seksualnej

 

O grupie

Nagłaśniamy perspektywy osób systemowo dyskryminowanych, przez co stają się one widzialne w przestrzeni publicznej, pewne swojej podmiotowości i sprawczości.

Fundacja Widzialne to feministyczna organizacja, która trzy lata temu zaistniała na mapie Trójmiasta. Jej misją jest zapewnienie pełni praw osobom wykluczonym. Widzialne intensywnie angażują się w walkę z ubóstwem menstruacyjnym (dotychczas założyły 104 skrzyneczki menstruacyjne) i edukację seksualną. Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę wspierają też osoby z doświadczeniem uchodźczym – opłacają pomoc psychologiczną, wyjazdy regeneracyjne, kręgi wsparcia. Przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2023 roku zorganizowały kampanię profrekwencyjną (tym samym dołożyły swoją cegiełkę do najwyższej w historii frekwencji kobiet w wyborach do Sejmu i Senatu).

 

grupa uśmiechniętych osób

 

O działaniu

 

W ramach grantu Pogotowia Feministycznego Widzialne zorganizują „Spotkania bez tabu”, czyli konferencję poświęconą edukacji seksualnej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. To już czwarta edycja wydarzenia (w ostatnich trzech latach wzięło w nim udział 1800 osób). Podczas warsztatów poruszane będą tematy seksualności, profilaktyki ginekologicznej, planowania rodziny. Widzialne chcą dotrzeć do osób, które nie mają dostępu do bezpłatnego wsparcia specjalistek w obszarze zdrowia seksualnego, w tym do młodych osób, które dopiero rozpoczynają swoje życie seksualne. Zależy im też, by poruszać stabuizowane tematy, tak jak wybór bezdzietności.

Ze względu na wycofanie się potencjalnego partnera konferencji Fundacja Widzialne złożyła wniosek do Pogotowia Feministycznego, by z grantu FemFundu pokryć wynagrodzenia prelegentek i prelegentów.

 

Kwota grantu: 3000 zł
Fot. Materiały własne grupy