Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Fundacja PasjoDzielnia


Wiązownica-Kolonia

O grupie

Jesteśmy odnogą ruchu feministycznego w świętokrzyskim. Działamy według strategii małych kroków Odczarowujemy feminizm, który na wsi odbierany jest przez pryzmat krzywdzących stereotypów. Naszą pracą udowadniamy, że feminizm to działania, których nie należy się bać, a które prowadzą do sprawiedliwości społecznej.

Fundacja PasjoDzielnia to organizacja tworzona przez kobiety i działająca na rzecz kobiet w województwie świętokrzyskim, we wsi Wiązownica-Kolonia. Miejscem ich działań jest stara stodoła, zaaranżowana na salę kinową, miejsce spotkań i warsztatów. PasjoDzielnia powstała, bo na wsi i małych miastach brakuje inicjatyw skierowanych do kobiet, nastawionych na ich rozwój, wsparcie i budowanie relacji. Brakuje też bezpiecznych i neutralnych miejsc, gdzie bez obaw mogą spotkać się grupy, które doświadczają dyskryminacji.

Naszym celem jest by kobiety na wsi mówiły głośno o swoich potrzebach i pasjach, zabierały głos w ważnych dla siebie sprawach, czuły swoją sprawczość, a także – miały sojuszniczki w innych kobietach.

 

 

O działaniu

Na co dzień PasjoDzielnia tworzy przestrzeń, w której kobiety mogą się spotykać i wymieniać doświadczeniami. Organizuje spotkania treningowe (na których uczestniczki mogą poćwiczyć chodzenie z kijami lub biegi) w nieoceniającej atmosferze, wypady na basen, a także weekendowe survivale czy warsztaty WenDo. 90% wydarzeń PasjoDzielni kierowana jest ściśle do kobiet. Program, który tworzy Fundacja, nie jest sztywny: opiera się na potrzebach osób, które przychodzą na spotkania, oraz na zasobach wolontariuszek – bo większość spotkań prowadzą osoby ze społeczności PasjoDzielni na zasadzie nieodpłatnego dzielenia się umiejętnościami i zainteresowaniami.

Nasza fundacja opiera się w działaniach na samorzecznictwie – działamy na rzecz kobiet wiejskich, bo same do nich należymy, działamy na rzecz osób liderskich – bo same się do tego grona zaliczamy, sieciujemy osoby z pasjami, bo same mamy wiele pasji i chcemy się nimi dzielić.

 

Kwota grantu: 60 000 zł
Fot. .kolektyw