Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

CzuliMy


Olsztyn

MiniGrant: kobiecy krąg, zajęcia jogi oraz zabiegi relaksacyjne dla matek przebywających na Oddziale Klinicznym Onkologii Hematologii Dziecięcej w szpitalu w Olsztynie.

 

O grupie

Chcemy pokazać, że zadbanie o swoje potrzeby, jeśli tylko jest taka możliwość, to ładowanie baterii do dalszych działań. W końcu nie bez powodu w samolocie najpierw zakłada się maseczkę sobie, a później dziecku.

CzuliMy to fundacja o holistycznym podejściu do zdrowia. Stworzona z inicjatywy czterech osób – Kasi, Kuby, Natalii i Moniki. Połączyło je miejsce, w którym, jako grupa nieformalna prowadziły warsztaty, treningi i zajęcia profilaktyczne – pierwszym z ich działań było pozyskanie funduszy na wsparcie psychologiczne dla młodzieży transpłciowej i niebinarnej oraz ich rodziców. Dziś grupa angażuje się w wiele różnorodnych działań, docierając tam, gdzie potrzebne jest wsparcie.

Chcemy wspomóc matki przebywające na oddziale onkologii dziecięcej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Pragniemy dodać im sił do zadań, które przed nimi stawia choroba onkologiczna ich dziecka. Chcemy pokazać, że są ważne, nie są zapomniane, bądź niewidoczne. Mają prawo mieć chwilę na zrobienie czegoś dla siebie.

 

Logo fundacji w kolorach: czrnym i różowym, po lewej stronie linearna postać z zaznaczonym na różnowo sercem, po prawej stronie napis CzuliMy Fundacja

 

O działaniu

Oddziały onkologiczne często stają się dla mam i osób opiekujących się dziećmi miejscem stałego pobytu na kilkanaście tygodni, a inicjatyw wspierających ich dobrostan i regenerację – brakuje. CzuliMy postanowiło dodać im sił i być dla nich wsparciem poprzez organizację kobiecych kręgów z psycholożką, zajęć jogi oraz zabiegów relaksacyjnych. Postarają się, aby czas dla mam był wyłącznie dla nich – dodatkowo zorganizują animacje i zajęcia sensoplastyczne dla dzieci przebywających na oddziale.

 

Kwota grantu: 5300
Grafika: z materiałów własnych grupy