Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

CÓRY


Warszawa

„Nastolatki przez swoją pozornie „trudną” naturę są marginalizowane i pozostawione same sobie, to właśnie do nich chcemy dotrzeć”

O grupie

Kolektyw CÓRY zawiązał się, ponieważ jego członkinie zauważyły, że szczególna grupa – nastolatki – bywa pomijana w projektach adresowanych do dziewcząt. Kolektyw prowadzi działania rozwojowe i wspierające nastoletnie dziewczyny, a swoją aktywność koncentruje wokół platformy CÓRY (www.cory.com.pl). Platforma działa w myśl idei „girls suport girls” („dziewczyny wspierają dziewczyny”), a nastolatki mają na niej dostęp do warsztatów prowadzonych przez kobiety, które chcą się dzielić swoim światem. Wzmacniające treści pojawiają się także na kanałach społecznościowych CÓR.
Kolektyw chce tworzyć bezpieczną przestrzeń, gdzie każda CÓRA będzie mogła poczuć się akceptowana bez względu na swoją tożsamość płciową, status majątkowy czy pochodzenie.

„Zależy nam, żeby w dobie kultu jednostki pokazać nastolatkom, że robienie zbiorowych dzieł przynosi dużo sensu i radości oraz daje możliwość poczucia zbiorowości”

Osiem nastolatek ubranych kolorowo pozuje na schodach w parku

O działaniu

Kolektyw przygotuje premierowe wydanie zina CÓRY, który zostanie opublikowany w bezpłatnej formie elektronicznej. Zin będzie tworzony przez CÓRY i do nich również kierowany, co pozwoli uruchomić nowy kanał dotarcia do nastolatek, jednocześnie angażujący je w tworzenie wspólnego projektu. Podejmowana w nim będzie m.in. tematyka feminizmu, różnorodności, poczucia własnej wartości. Pojawią się także wywiady, ankiety i „polecaje” kulturalne.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. Dawid Grzelak