Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Centrum Praw Kobiet – Gdańsk


Gdańsk

Od 23 lat po stronie kobiet  

Centrum Praw Kobiet (CPK) od 1995 roku wspiera kobiety doświadczające różnych form przemocy: fizycznej, psychicznej, seksualnej i finansowej. Oddziały CPK znajdują się w czterech miastach: w Gdańsku, Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu. „Zależy nam aby kobiety mogły uregulować swoją sytuację prawną, odzyskać godność, poczucie bezpieczeństwa, wiarę we własne możliwości i samodzielność ekonomiczną. Codziennie do CPK zgłasza się kilkanaście kobiet z doświadczeniem przemocy lub znajdujących się w innych trudnych sytuacjach życiowych.

zdjęcie grupowe na tle miasta

Samopomoc naszą siłą

W ramach minigrantu gdański oddział Centrum Praw Kobiet uruchomi grupę wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. „Kobiety z takim doświadczeniem często latami całą swoją energię poświęcają na przetrwanie. Łączą role córek, żon, matek i pracownic, jednocześnie w ciszy znosząc przemoc, która je dotyka. W grupie czerpią radość i motywację z budowania relacji między sobą i wymiany – mają okazję poczuć się zrozumiane i akceptowane, a także dać innym swoją empatię i uwagę. Wzmacnia to ich motywację, wiarę we własne możliwości, wytrwanie w postanowieniu o walkę o swoje prawo do godnego życia, szczęścia, samorealizacji i niezależności.”

Pieniądze z minigrantu pokryją także koszty superwizji dla zespołu CPK. Superwizja to „spotkania prowadzone przez bardziej doświadczoną specjalistkę, które mają na celu wsparcie samych osób pomagających. Codzienny kontakt wolontariuszek CPK z przypadkami przemocy jest dla nich trudny, wymagający wrażliwości i empatycznego reagowania.” To duże obciążenie emocjonalne. Superwizje są niezbędne, gdyż umożliwiają osobom pomagającym zadbanie o swoje bezpieczeństwo i komfort.

Kwota dotacji: 4400,00 zł

Zdjęcie: Centrum Praw Kobiet