Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Akademia Młodych Głuchych


Sekcja feministyczna

Grupę tworzy kilka młodych głuchych kobiet. Działają przy Fundacji Akademia Młodych Głuchych. Na co dzień zajmują się pracą na rzecz młodzieży z wadami słuchu – organizują wydarzenia edukacyjne, kulturalne, integracyjne. Zależy im na wzmocnieniu głuchej młodzieży, poprawie dostępności rynku pracy, edukacji, kultury. Same chcą się rozwijać i uczyć – również o prawach kobiet.

W ramach minigrantu zrobiły coś, czego jeszcze nie było. Stworzyły pierwszą kampanię o feminizmie i prawach kobiet skierowaną do społeczności głuchych osób. A w związku z tym, że w polskim języku migowym nie było słowa feminizm, to… same je wymyśliły!­

Grupa ok. 20 osób różnych płci pozuje do zdjęcia, osoby uśmiechają się, wiele z nich trzyma w górze uniesioną pięść

O samoobronie, asertywności i seksualności w PJM!

W ramach stałej współpracy z FemFundem w dziewczyny organizują szkolenia dla kobiet ze społeczności osób głuchych. Pierwsze z nich to kurs samoobrony i asertywnosci WenDo, który chodził im po głowie już od czasu spotkania na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Dziewczyny chcą się także rozwijać w zakresie inteligencji emocjonalnej i umiejętności zarządzania czasem. Ostatni z warsztatów dotyczyć będzie seksualności, kontaktów seksualnych, orientacji psychoseksualnej.

“Nasze warsztaty to szansa na zwiększenie kompetencji w zakresie umiejętności miękkich, jak również zdobycie wiedzy, która umożliwi lepsze funkcjonowanie społeczne i emocjonalne naszych uczestniczek. W działaniach projektowych nastawiamy się na szerzenie idei równouprawnienia kobiet” – deklarują dziewczyny.

Cztery młode kobiety siedzą w sali i patrzą w jednym kierunku, na stole projektor

Kwota dotacji: 8 800 zł

Fot. Akademia Młodych Głuchych