Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Granty Mocy

Formy współpracy z FemFundem zależą od potrzeb grup i organizacji

Dla grup lub organizacji, które dopiero zaczynają działanie i nie mają doświadczenia w zdobywaniu pieniędzy. Albo mają pomysł na dowolną feministyczną inicjatywę. Nabór odbywa się na początku każdego roku (najczęściej w styczniu):

Dla grup lub organizacji, które nagle potrzebują pilnej kasy. Już teraz, w ciągu najbliższych dni, muszą przeprowadzić feministyczną interwencję lub wykorzystać okazję, która nie może czekać. Nabór trwa bez przerwy, przez cały rok:

Dla grup lub organizacji, które szukają rozwojowego, długotrwałego wsparcia. Którym elastyczna kasa zapewni niezależność, stabilność i bezpieczeństwo finansowe, dzięki czemu będą mogły robić feministyczną pracę na co dzień. Nabór rozpoczyna się jesienią (najczęściej we wrześniu):

Dla grup lub organizacji, które szukają rozwojowego, długotrwałego wsparcia. Którym elastyczna kasa zapewni niezależność, stabilność i bezpieczeństwo finansowe, dzięki czemu będą mogły robić feministyczną pracę na co dzień. Nabór rozpoczyna się jesienią (najczęściej we wrześniu):

Granty Mocy

Granty Mocy to wsparcie dla organizacji i grup, które aktywnie działają na rzecz długofalowej zmiany, kierują się feministycznymi wartościami i mają zasoby umożliwiające zarządzanie dużym grantem. Dodatkowo, Grantobiorczynie mogą przedłużyć współpracę z FemFundem o kolejne trzy lata i ostatecznie uzyskać wsparcie o łącznej wysokości 300 000 zł.

Jak zdobyć grant?

Sprawdź, czy spełniacie kryteria

Zwróćcie uwagę na warunki udziału w aktualnej edycji Grantów Mocy i priorytety FemFundu opisane w Regulaminie

Złóż
wniosek

Opiszcie waszą grupę, wasze miejsce na mapie feminizmu w Polsce i wartości, które są podstawą waszych działań

Weź udział w procesie wyboru

Przeczytajcie wnioski innych grup i wspólnie zdecydujcie, które ze zgłoszonych grup/organizacji powinny otrzymać grant

Odbierz grant dla waszej grupy

Podpiszcie umowę i działajcie dalej! Pieniądze z grantu możecie wydawać elastycznie przez kolejny rok. Powodzenia!

Granty Mocy powstały z myślą o wzmocnieniu stabilności, niezależności i bezpieczeństwa instytucjonalnego. To elastyczne pieniądze, które grupy wydadzą zgodnie ze swoimi potrzebami, bez konieczności planowania odrębnych projektów. Co ważne, o tym, do kogo trafią pieniądze, współdecydują same Wnioskodawczynie poszczególnych edycji programu. Dlatego też ubieganie się o ten grant oznacza udział w wyborze innych pomysłów.

Jakie grupy wspieramy

Grantobiorczyniami FemFundu mogą zostać organizacje pozarządowe i grupy, które aktywnie działają na rzecz długofalowej zmiany, utożsamiają się z ruchem feministycznym i wspierają kobiety, osoby queer, niebinarne, interpłciowe i/lub transpłciowe w różnych miejscach w Polsce. Wnioskodawczynie muszą mieć zasoby umożliwiające zarządzanie dużym grantem.

Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, zrzeszających i działających na rzecz osób szczególnie narażonych na dyskryminację.

Jeśli tak, jak my, wierzycie w głęboką, feministyczną zmianę, która uderza w struktury reprodukujące wszelkie formy opresji i burzy tradycyjne relacje władzy – to grant dla Was. Jeśli, tak jak nam, bliski jest Wam feminizm oparty na sprawiedliwości społecznej, intersekcjonalności, inkluzywności, samostanowieniu osób, solidarności – to grant dla Was.

Nie wspieramy grup/organizacji, które podważają prawa niektórych kobiet, dziewcząt i/lub praw osób queer, niebinarnych, interpłciowych i transpłciowych, ze względu na to kim są, pracę, którą wykonują, lub ich pozycję w społeczeństwie.

W pierwszej kolejności chcemy wspierać te grupy, które realizują feministyczne wartości w swoich codziennych praktykach (np. poprzez kolektywne podejmowanie decyzji, troskę o dobrostan zespołu, dbanie o dostępność swoich działań), mają jasną wizję swojego rozwoju oraz długofalowej feministycznej zmiany.

Do udziału w Grantach Mocy chciałybyśmy szczególnie zachęcić grupy i organizacje aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi (Łódź, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław).

Ważne jest dla nas to, by wnioskodawczynie miały zasoby, kompetencje i przejrzyste procedury umożliwiające zarządzanie taką kwotą jak Grant Mocy.

Granty Mocy – edycja 2024 – wyniki

Z dumą i radością przedstawiamy Grantobiorczynie 3. edycji Grantów Mocy! Lista wybranych organizacji/grup wraz z opisami jest dostępna na: femfund.pl/granty-mocy-wyniki

Ta lista to wspólne decyzje społeczności Funduszu Feministycznego: Wnioskodawczyń oraz zespołu FemFundu. Serdecznie gratulujemy 6 grupom i organizacjom!

Jesienią 2024, po zakończeniu wydatkowania Grantów Mocy, Grantobiorczynie zostaną zaproszone do złożenia wniosku o przedłużenie współpracy z Funduszem na kolejne trzy lata.

Zasady przyznawania Grantów Mocy

Jeśli uważacie, że jesteście grupą lub organizacją, dla której Granty Mocy zostały stworzone, zapraszamy do udziału w następnej edycji Grantów Mocy Funduszu Feministycznego. Planujemy ją rozpocząć jesienią 2024 roku.

Poniżej możecie zapoznać się z warunkami udziału w 3. edycji, priorytetami Funduszu, a także ze wzorem wniosku w formacie docx i pdf:

 

Zasady Grantów Mocy i priorytety Funduszu – docx (85,1 KB)

Zasady Grantów Mocy i priorytety Funduszu – pdf (184 KB)

 

Wzór wniosku o Grant Mocy – docx (37,6 KB)

Wzór wniosku o Grant Mocy – pdf (164 KB)

Uwaga! Powyższy wniosek zamieszczamy tylko informacyjnie.

Więcej informacji…

na temat ubiegania się o Grant Mocy, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie na naszej podstronie Masz pytanie?

Dowiecie się tam m.in. o:

  • zgłaszaniu się do danej edycji Grantów Mocy;
  • współdecydowaniu o przyznaniu grantów;
  • sposobie rozliczenia grantu.