Ubiegaj się o grant!

Macie pomysł na feministyczne działanie? Zapraszamy do składania wniosków do 2 lutego. O minigranty do kwoty 4 400 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne/kolektywy. Przed złożeniem wniosku upewnijcie się, czy Wasza grupa spełnia warunki udziału w konkursie.

Warunki konkursu i priorytety Funduszu – pdf.

Zasady konkursu – pdf.

Formularz elektroniczny do składania wniosków jest dostępny TUTAJ.

UWAGA: Wzór wniosku o minigrant publikujemy jedynie pomocniczo, dla wcześniejszego przygotowania wniosku: Wniosek o minigrant – docx.; Wniosek o minigrant – pdf.

Harmonogram:

2 lutego  (do godz. 23.59) – termin złożenia wniosków
24 lutego – ogłoszenie wyników I etapu konkursu
26 lutego – 15 marca (godz. 23.59) – ocena wniosków przez wnioskodawczynie
1 kwietnia – ogłoszenie wyników konkursu
1 maja – 31 października – realizacja działań w ramach minigrantów

Zależy nam na wspieraniu różnorodnych inicjatyw, które utożsamiają się z ruchem feministycznym i działają na rzecz praw kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych, w różnych miejscach w Polsce.

Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, działających na zasadach samoorganizacji, które podejmują decyzje wspólnie o nich dyskutując, są aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Środki Funduszu Feministycznego można przeznaczyć na dowolne działania. O tym, kto otrzyma wsparcie zadecydują, przede wszystkim, same uczestniczki konkursu. Dlatego też ubieganie się o minigrant oznacza udział w ocenie innych pomysłów zgłoszonych w konkursie.

Więcej informacji na temat ubiegania się o minigranty, w tym odpowiedzi na naczęściej zadawane pytania, znajdziecie w Masz pytanie?”.

***

Do tej pory zorganizowałyśmy dwa konkursy na minigranty, w ramach których wpłynęło do nas łącznie 348 wniosków ze 125 miejscowości. Więcej informacji o pomysłach zrealizowanych dotychczas w ramach minigrantów znajdziecie w „Kogo wspieramy”.

Najważniejsze wnioski z ewaluacji II konkursu na minigranty znajdziecie tutaj: Ewaluacja 2. konkursu.

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw