Zmapuj Siebie

Wrocław, Biskupiec

Wszystkie mamy mocne strony!

Kolektyw trzech dziewczyn wspiera dziewczyny i kobiety w różnym wieku w budowaniu poczucia własnej wartości i świadomym znajdowaniu swoich ścieżek rozwoju. Dziewczyny wzmacniają uczennice szkół średnich w decydowaniu o swojej przyszłości, na przekór stereotypom dotyczącym kobiet na rynku pracy. “Nasza inicjatywa skierowana jest do dziewczyn i kobiet, które chcą świadomie decydować o sobie, poznać możliwe ścieżki rozwoju, ale przede wszystkim – zaakceptować siebie, swoje miejsce, sytuację, ciało i z takim bagażem – z podniesionym czołem i z odwagą kroczyć w przyszłość. Jest też nastawiona na budowanie siostrzanej społeczności, zrzeszającej dziewczynki, dziewczyny i kobiety, które szukają wzmacniającej kobiecej energii” – deklarują dziewczyny.

Dzięki minigrantowi z FemFundu uczennice szkoły średniej z Biskupca wzięły udział w warsztatach “mapowania siebie”, a dorosłe kobiety z ich otoczenia – matki, siostry, nauczycielki, aktywistki – dowiadywały się, jak można wspierać młode dziewczyny w procesie ich rozwoju.

Idziemy o krok dalej

“Rozpoczęły swoje działania od warsztatów dla licealistek (…) Następnie poszłyśmy o krok dalej organizując kręgi dla kobiet wokół różnych tematów – zmian, przyszłości, kobiecości. W planach mamy też szkolenia dla osób pracujących z młodzieżą o naszej metodzie tak, aby szerzyć jej ideę coraz dalej. Tymi działaniami chcemy wspierać dziewczyny i kobiety w samodecydowaniu, w nabieraniu większej świadomości siebie i swoich możliwości oraz w podejmowaniu realnych kroków ku swojej wymarzonej przyszłości, a wszystko to bazując na siostrzanej atmosferze wzajemnego zaufania i wsparcia.”

 

Pieniądze z grantu chcą przeznaczyć na wyjazdowy warsztat rozwojowy dla grupy 15 licealistek. Przed samym warsztatem dziewczyny będą pracowały indywidualnie z zainteresowanymi licealistkami i w miarę możliwości odwiedzą je w ich miejscach zamieszkania. Uczestniczki warsztatów otrzymają również grupowe oraz indywidualne wsparcie po wyjeździe. W warsztatach wezmą udział dziewczyny z różnych miejscowości z całej Polski.

Kwota dotacji: 8 800,00 zł

Fot. Paulina Anna Galanciak

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw