Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Otwarty Sochaczew/ Kultura Działania


Sochaczew

Grupę tworzy ponad 30 osób, które od wielu lat organizują, animują, rozkręcają, włączają i angażują społeczność Sochaczewa w lokalne działania społeczno-kulturalne. Działają niehierachicznie, decyzje podejmują wspólnie, projekty inicjują w ramach grup projektowych, włączają do nich jak najwięcej osób wspierających. W ramach Grupy Feministycznej organizowały mi.in. strajki kobiet, akcje plakatowania miasta, graffiti „tęczowe love”, taniec przeciwko przemocy. Współpracują z dziewczynami z całej Polski i organizacjami feministycznymi.

Działaczki prezentują bristol z osiągnięciami i planami grupy na zjeździe grantobiorczyń Funduszu Feministycznego w Osiecku.„Nasz priorytet to działanie. Wpływając na nasze otoczenie, wspólnie zmieniamy świat, w którym żyjemy”

Wierzą, że przedsięwzięcia, których się podejmują, będą wywierały znaczący wpływ na ich bliższe i dalsze otoczenie, a pracując w grupach, które włączają duże grono sympatyczek i sympatyków, zmienią lokalną społeczność. „Największą radość daje nam fakt, że udało nam się zaangażować wiele kobiet, ale również mężczyzn, z którymi dziś możemy wspólnie organizować nie tylko akcje feministyczne, ale także wspierające osoby LGBT, które jeszcze do niedawna w mieście takim, jak Sochaczew, nie mogły swobodnie mówić o swojej seksualności” – piszą.

Dziewczyńskość = świadomość

W ramach minigrantu zrealizują antyprzemocową kampanię edukacyjną adresowaną do nastolatek i nastolatków ze szkół średnich. „W tak niedużym mieście, jak Sochaczew, przemoc, zarówno domowa, jak i między rówieśnikami, jest tematem tabu” – piszą. Oprócz akcji informacyjnych zorganizują spotkania dla młodych dziewczyn, na których będą rozmawiać m.in. o asertywności, nieśmiałości, o reagowaniu na przemoc. „Poprzez warsztaty w niedużych grupach chciałybyśmy nauczyć dziewczyny właściwego reagowania w sytuacjach przemocowych, budowania asertywności i tworzenia grup wzajemnego wsparcia”.

Grupa po ogólnoświatowej akcji One Billion Rising, która od kilku lat odbywa się w mieście.

Kwota minigrantu: 4 400 zł

Fot. Materiały własne grupy
Fot. Emilia Oksentowicz/ .kolektyw