Letni Klub Śniadaniowy

Kielce

Kobiety majsterkują!

Grupa liczy kilkanaście osób, które dotychczas zajmowały się aktywizacją mieszkańców i mieszkanek Kielc. Trzy dziewczyny bardzo kręci majsterkowanie – lubią dłubać, tworzyć, skręcać, wiercić, ciąć. I swoją pasją dzielą się z innymi. Zorganizowały nawet fizyczną przestrzeń – przyjazny warsztat, gdzie same mogą majsterkować i spotykać się z osobami, które chcą to robić razem z nimi.

W ramach minigrantu od FemFundu dziewczyny zorganizowały w Kielcach weekendowe warsztaty majsterkowania dla kobiet pt. “Bohaterka domu”. Uczestniczki uczyły się, jak obsługiwać wiertarkę i inne narzędzia, odmalować mieszkanie, obchodzić się z elektryką, naprawić cieknący kran czy zrobić prosty mebel. Warsztaty poprowadziły kobiety dla kobiet, w przyjaznych okolicznościach, bez oceniania, bez stereotypów, z dużym wsparciem.

Czas na naprawę rowerów!

Grant posłuży na sfinansowanie kolejnych warsztatów majsterkowania dla kobiet. Jednym z bardziej potrzebnych jest warsztat z naprawiania rowerów dla dziewczyn, podczas którego uczestniczki poznają budowę roweru i nauczą się naprawiać spadający łańcuch czy łatać przebitą dętkę. Chcą również wydać broszurę, bo po pierwszych warsztatach z majsterkowania uczestniczki zgłosiły taką potrzebę – łatwego dostępu do wiedzy w pigułce. Kolejne zajęcia dotyczyłyby naprawiania i odnawiania mebli, przywracania życia starociom.

Letni Klub Śniadaniowy chce udostępnić swoją pracownię, aby osoby, które uczą się nowych umiejętności, mogły to robić w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze: “Chciałybyśmy raz w tygodniu otwierać naszą pracownię dla chętnych, służyć im pomocą w stawianiu pierwszych kroków w tej dziedzinie oraz zapewnić atmosferę bezpieczeństwa i swobody, której potrzebują, aby ośmielić się z narzędziami i zdobyć wiedzę i umiejętności.”

 

Kwota dotacji: 8 800,00 zł

Fot. Agata Kubis/ .kolektyw

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw